Реклама

banner

Селище міського типу Лисянка розташований в долині річки Гнилий Тікич, у межах Придніпровської височини. Назва населеного пункту пов'язане з тим, що в часи монголо-татарської навали всі поселення, що знаходяться в цій місцевості, були спалені. Місцевість була як «лисина». Гора на шляху до Черкас отримала назву Лисої. А відроджене поселення назвали Лисянкою. Перша згадка про населений пункт відноситься до 1593 році, коли польський король подарував ці місця, містечко з навколишніми землями і селами, шляхтичу Валентину Чермінскому. У 1622 році місто належить Яну Даниловичу. У теж час, згідно з історичними довідниками

Лисянки, населений пункт отримує Магдебурзьке право. З плином часів змінюються господарі міста. Населений пункт належав Софії з Жовкви, а потім Самуїла Калиновського. Був його війтом Дмитро Старий.

Початком сучасної історії селища можна вважати березень 1923 року, коли був утворений Лисянський район, а саме селище став його адміністративним центром. Територія Лисянського краю займає 74600 гектарів, на яких розмістилося 39 населених пунктів району. Лисянщіна багата архітектурними і туристичними пам'ятками. У маршрут «Золота підкова Черкащини» туристичні компанії Лисянки включили музейні комплекси під відкритим небом у селах Шушковка і Боярка. Крім того,

існує цілий ряд маршрутів екскурсійних фірм Лисянки, присвячених місцям народно-визвольної боротьби українського народу за незалежність. На території краю багато пам'яток природи: «Калиновий кущ», «Козацькі вали», «Зміїні вали». Значний інтерес представляють парк і маєток сімнадцятого століття в селищі Мар'янівка, урочища «Карлсбад» і «Громова вода», парк - пам'ятка садово-паркового мистецтва у селі Рубаний Міст.

Lysyanka map

Інформація, розміщена на Жовтих сторінках Лисянки, свідчить про те, що Лисянський район сільськогосподарський. Промислове виробництво не набуло в краї значного розвитку. Серед найбільших підприємств Лисянки та району слід назвати ВАТ «Дашуківські бентоніти», Лисянська ГЕС, ВАТ «Лисянський молокозавод», Лисянський МТЗ, ВАТ Лисянський АТП 17145, деревообробні цехи (Хижинці), 2 піщаних кар'єра (Боярка). У селищі діють культурні та медичні установи Лисянки: центральна районна лікарня та районна санепідемстанція, аптеки, районний державний краєзнавчий музей, міська та районна бібліотеки. Успішно працюють організації Лисянки, що забезпечують надання жителям селища всіляких побутових послуг. Укртелеком створив всі необхідні умови для роботи телефонів Лисянки (код +380 4749) і доступу в мережу Інтернет.

Лисянка.інфо в соц спільнотах

VK
ОК
FB

Go to top Яндекс.Метрика QWW.com.ua - Каталог украинских сайтов Рейтинг@Mail.ru