Реклама

banner

15 неймовірних революційних досягнень науки

What's your take on how augmented reality will affect business? What's your take on how augmented reality will affect business?

Літаки, автомобілі і смартфони – цим сьогодні не здивуєш нікого, але не можна заперечувати, що без цих винаходів подальший розвиток був би неможливим. Пропонуємо огляд нещодавніх наукових і медичних досягнень, які кілька років тому здавалися нереальними

15. Принтер у форматі 3D

14097 620x385

Принтер у форматі 3D вже давно на слуху, але не перестає дивувати своїми можливостями.

З його допомогою можна створювати предмети різного характеру, від хімічних до гумових і металевих. Можна вибрати необхідну програму, наприклад, взуття індивідуального пошиття, автомобіль, зброю або протезування, і принтер виконає завдання.

14. Зубні патчі з Японії

22511 620x385

Послуги стоматолога скоро будуть не потрібні, оскільки японські вчені розробили патчі особливої міцності, які надягають на зуби і захищають від різного роду ушкоджень, у тому числі карієсу. Вони виконані з основних мінералів зубної емалі і будуть доступні на ринку через кілька років. Крім цього, вони мають і інші властивості: косметичний ефект для досягнення ідеальної білизни зубів, практичність у застосуванні.

13. М’ясо, вирощене в лабораторних умовах

31978 620x385

Вегетаріанці скоро зможуть побалувати себе м’ясом нетваринного походження. Сьогодні воно коштує дуже дорого. Його вирощують в лабораторних умовах всього з декількох клітин тварини. Вперше цей експеримент був проведений голландськими вченими в 2013 році. Дана технологія зможе допомогти людям з м’язовою патологією.

12. Робот на органічному паливі

41657 620x385

Для функціонування роботи споживають різного виду енергію. Традиційними джерелами сьогодні вважають електрику і вуглеводневе паливо. Роботи недалекого майбутнього, наприклад, EATR (енергетично незалежний тактичний робот), працюватиме на паливі органічного походження. Робот сам зможе забезпечувати себе харчуванням і, відповідно, тривалий час працювати.

Дивіться також: 10 технологій, в існування яких важко повірити

11. Миші з клітинами людського мозку

61153 620x385

Людство давно вивчає стовбурові клітини і досі бореться з морально-етичною дилемою, оскільки отримують їх з ембріонів. Стовбурові клітини людини здатні вилікувати від багатьох хвороб. Нещодавно вони були імплантовані в мозок мишей. В результаті у тварин розвинулися додаткові функціональні відділи.

10. Мініатюрні дрони

7957 620x385

Хоча це звучить як наукова фантастика, дрони сьогодні стають основними учасниками військових операцій. Найменшим роботом, вважається “Micro air vehicle”. Цей безпілотник всього 15 см завдовжки. Вчені обіцяють, що скоро з’являться дрони розміром з комах. У похмурому майбутньому війни вестимуться на комп’ютерах, все як написано в книгах фантастів.

9. Клітинний аерозоль для шкіри

8812 620x385

Вчені та пластичні хірурги з Австралії, Мері Стоун і Фіона Вууд, почали розробки технології для допомоги жертвам, отримавшим серйозні опіки. Спрей наноситься на пошкоджену ділянку шкіри, яка в 75% випадках регенерує. У збройних силах США вже застосовують дану технологію.

8. Шовк з трансгенних кіз

9712 620x385

Об’єднання генів павуків і кіз звучить як сюжет фантастичної історії, але це ближче до реальності, ніж можна припустити. Компанія Nexia Biotechnology успішно створила трансгенних кіз з генами павука, здатних на плетіння павутини, ультратонкого і ультраміцного матеріалу, який видобувається з їх молока. Отримана павутина міцніше в десять разів, ніж сталь, і може використовуватися і в протезуванні, і для виготовлення легких бронежилетів.

Дивіться також: 10 передбачень наукової фантастики, що стали реальністю

7. Камера в пілюлі

10676 620x385

Багато хто знайомі з такою жахливою процедурою, як колоноскопія, але нові технології зроблять її абсолютно простою – потрібно просто проковтнути пігулку з камерою. Компанія Given Imaging створила подібну камеру “PillCam”. Вже 1500000 пацієнтів випробували на собі цю технологію, але не у всіх країнах вона доступна.

6. Клонування вимираючих видів тварин

111297 620x385

Неймовірно, але вчені, напевно, не бачили фільм «Парк Юрського періоду». Клонуванням вже нікого не здивувати сьогодні. У Россі і в Південній Кореї вчені намагалися клонувати мамонтів. Можна клонувати тілацина та альпійського козла. Сподіваємося, що черга до Раптора не дійде :)

5. Протез, контрольований силою думки

121135 620x385

Протезування кінцівок сьогодні розвинене не належним чином, але нові технології, засновані на ідеях наукової фантастики, покликані поліпшити цю сферу медицини. Винахідник скутера “Segway” заснував компанію, що займається розробками протеза руки, яким можна керувати силою думки, “DEKA arm”. Електронні імпульси завдяки спеціальним сенсорам передають сигнал протезу, і він виконує навіть складні завдання – ключем відкриває двері. Протез весь час удосконалюється і скоро стане доступний нужденним пацієнтам.

4. Робот-анестезіолог

131027 620x385

Відмінними рисами майбутнього є роботи, які виконують роботу по дому або дуже складні технологічні завдання. А робот-анестезіолог знайде собі застосування в медицині. Під час операції роль анестезіолога дуже важлива і важка, оскільки він повинен кожну хвилину стежити за станом пацієнта. Ці функції будуть виконувати роботи. Вже сьогодні вони приймають участь в операціях.

3. Інвалідний візок, керований силою думки

14428 620x385

Управляти протезом, прикріпленим до тіла – це одне, а управляти кріслом, яке зможе рухатися силою думки, це неймовірно, щоб бути реальністю. Але такі крісла вже скоро будуть доступні. Вчені Федерального технологічного інституту в Лозанні розробили кероване силою думки, і комп’ютером крісло, яке виконує прості команди, наприклад «їхати вперед» або «поворот ліворуч».

2. Людина з мікрочіпом

15380 620x385

Імплантація чіпа звучить як щось страшне з роману Оруелла «1984» або Хакслі «О, чудовий новий світ». Мікрочіп імплантують вже давно домашнім тваринам, щоб знати про їх місцезнаходження, але думка, що те ж саме зробити з людьми, лякає. Він дозволить отримувати медичну інформацію, якщо людина знаходиться без свідомості, але з таким же успіхом, хтось зможе управляти людьми в своїх цілях.

1. Біонічне око

17300 620x385

Прозріння сліпих, було можливим тільки в біблійний період розвитку людства, але сьогодні таке диво стало можливо завдяки технологіям. Вчені десятиліттями працювали над розробками біонічного ока. В Австралії впритул зайнялися цими дорогими технологіями. Поки він не може на 100% повернути зір сліпим людям, але над технологією продовжують працювати.

Rate this item
(0 votes)
Login to post comments

Меню користувача

Who's online

На сайті 14 гостей та користувачі відсутні

КАЛЕНДАР

« April 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Лисянка.інфо в соц спільнотах

VK
ОК
FB

Go to top Яндекс.Метрика QWW.com.ua - Каталог украинских сайтов Рейтинг@Mail.ru