Реклама

banner

Leo BrininskuiВін народився у червні 1884 року в Лисянці. Юнацькі роки Лео провів у Чернівцях. На початку двадцятого століття сім’я перебралася до Відня.

Саме там юнак став працювати в книжковому магазині, зайнявся перекладами, став писати сам. У цей період ним написані сценарії трагедій «Молох» та «Танець божевільних» німецькою мовою, «Раскольников» за романом «Злочин і кара» Ф. М. Достоєвського чеською та німецькою мовами. 

Лео Бірінський підготував постановку безлічі театральних вистав і фільмів у Австрії, Німеччині, США та Чехії (в останній досі популярні його спектаклі). 

Для німецького кінематографа та Голлівуда знімав абсолютно різнопланові кінокартини – від фільмів жахів, які саме набували популярності, до мелодрам і ліричних кінострічок. 

1923 року у відзнятій у Німеччині кінострічці Лео Бірінського "Трагедія кохання" фактично дебютувала досі ще нікому не відома Марлен Дітріх – та, якій судилося стати кінозіркою і співачкою світового масштабу, особистим ворогом Гітлера і примадонною США і Франції. Пізніше, вже будучи відомою, вона ще раз охоче знялася у Бірінського в стрічці "Пісня з пісень".

Так само щасливою стала для іншої кінозірки – Грети Гарбо – головна роль, зіграна у стрічці Бірінського "Мата Харі". Фільм про знамениту розвідницю 1932 року став одним з перших кіно, що отримало "Оскара".

Лео Бірінський усе життя писав сценарії німецькою і англійською мовами. Та це не робило його більш далеким для нашого краю – у Лисянці він робив перші кроки, щоб згодом крок за кроком зійти на вершину Голлівуда. 

Помер відомий сценарист у 1951 році. Похований у Нью-Йорку.

Лисянка.інфо в соц спільнотах

VK
ОК
FB

Go to top Яндекс.Метрика QWW.com.ua - Каталог украинских сайтов Рейтинг@Mail.ru