Реклама

banner

Лисянському Шевченку дістається то від опадів, то від дівчат

Пам’ятник Тарасу Шевченку в Лисянці, встановлений ще у 80-их роках, вже давно вимагав втручання реставраторів – глибокі тріщини, які «поповзли « по руках і ногах поета,

стали тривожним провісником його руйнації. Як завжди, причиною зволікання з ремонтом стала відсутність коштів у бюджеті. На останній сесії районної ради депутати, нарешті, вирішили це нагальне питання і виділили на реставрацію 15 тисяч гривень, інформують "Вісті Черкащини". Виконати цю ювелірну роботу взялася майстриня з Черкас Любов Медуха.

– Річ у тім, що кована мідь, якою окуто пам’ятник – це такий матеріал, який може слугувати максимум п’ятнадцять років, потім він потребує реставрації. Ви ж розумієте – перепад температур, вода потрапляє у щілини, а далі під дією морозу розриває мідь, – розповіла Любов Олександрівна. Майстриня кілька днів «лікувала» Шевченка, запаяла тріщини, обробила поверхню спеціальною хімічною сумішшю. Далі потрібно ретельно стежити, щоб скульптура молодого поета знову постраждала від перепаду температур. І від зайвої «опіки» лисянських дівчат, які постійно підмальовують йому обличчя губною помадою.

Rate this item
(0 votes)
Login to post comments

Лисянка.інфо в соц спільнотах

VK
ОК
FB

Go to top Яндекс.Метрика QWW.com.ua - Каталог украинских сайтов Рейтинг@Mail.ru