Реклама

banner

ТАК БУДЕМО НАВІКИ З РОСІЙСЬКИМ НАРОДОМ

Місцева влада на чолі з селищним головою селища Лисянка одноосібно взяла на себе право вирішувати досить важливі питання селища, вирішивши що думка жителів громади для неї ніщо, адже вони влада… Одним з таких питань останнім часом стало встановлення в центрі селища монументального творіння архітектури- пам’ятника Богдану Хмельницькому.

Досить благородна справа, зважаючи на те, що Лисянщина є можливою батьківщиною такої помітної постаті в історії нашої країни. Пропоную разом оцінити вагу цієї історичної особи в історії нашої багато стражденної країни. Спробуємо разом з Вами оцінити історичну вагу цієї постаті, та зрозуміти її однозначність. Пропоную скористатися відкритими джерелами , щоб можна було перевірити надану інформацію кожному небайдужому….. 
Для початку розглянемо історію організації, яка запропонувала встановлення пам’ятника. Для цього заглянемо на сайт козацтва. (http://www.kozatstvo.net.ua/ua/history.php)
(Реєстрове козацтво – частина українського козацтва, яка перебувала на державній військовій службі.) 
- Цікаво, на службі якої держави? Читаємо далі…
(Уперше проект створення реєстрового козацтва був висунутий 1524 року, за правління великого князя литовського й короля польського Сигізмунда I. Реалізовано його 1572 року, за Сигізмунда II Августа, коли Україна входила до складу Речі Посполитої. До реєстру було записано 300 козаків.)
- Хто хоч трохи пам’ятає шкільний курс історії, знає які відносини були у Речі Посполитої із Запорізькими козаками, тож гадаю назвати реєстрових козаків зрадниками серед запорожців досить доречно. Зрозуміло , що за свою службу вони мали досить великі привілеї.
(Реєстрові козаки були незалежними від місцевої адміністрації, звільнялися від сплати податків, отримували привілеї)
- Звичайно, зрадники недешеве задоволення , та загрібати жар чужими руками то вигідна справа. Вони і стали основним кістяком «української шляхти»- місцевими керуючими на землях Речі Посполитої. Хоча як стверджує історія, ті хто зрадив одного разу, зрадять і вдруге, обов’язково…
(Реєстрові козаки завжди були елітою українського народу й відрізнялись своєю освіченістю. Вони завжди були рушійною силою в боротьбі за волю та незалежність України. Реєстрові козаки часто брали участь у козацько-селянських повстаннях, національно-визвольній боротьбі українського народу.)
- А чи не вони самі і були причиною доведення селян до тієї межі збідніння, після якої селяни бралися за зброю?
(Найбільш видатною постаттю в історії українського реєстрового козацтва був гетьман України й засновник Української гетьманської держави Богдан-Зіновій Михайлович Хмельницький (бл. 1595 – 1657).)
- Цікаво, а яке ім’я було дано молодому шляхтичу при народженні, а яке з’явилося пізніше? Хоча всі знають його як Богдана, нехай так і буде….

На сьогодні вже не є таємницею причини очолювання Хмельницьким боротьби України з Польщею, для зацікавлених достатньо відкритих джерел, друкованих та електронних, та вагу даної персони в історії нашої країни важко перебільшити. Втягнув країну в кровопролитну війну, залив її кров’ю, перебільшив свої можливості, і розуміючи що Річ Посполита йому цього не пробачить, як досвідчений …….. знайшов собі (не країні) нових покровителів. За цей вибір ми розплачуємося і сьогодні , сьогодні особливо болюче. Хоча в подальшому за твердженнями деяких істориків і шкодував про свій вибір. Та чи є таке шкодування, причиною для прощення від нащадків тих хто загинув в ті часи та родичів загинувших нині?
Увіковічнювати таку особу можна і треба, щоб нащадки знали роль її в історії, та наслідки її дій, але в історичних місцях , а не перетворювати центральну площу райцентру в колекцію сімейних постатей. Але влада району та селища бажає зробити дві справи одним рухом, і декому догодити і впорядкувати центр селища за чужі гроші, а як наслідок заручитися підтримкою покровителів ( а судячи з останніх подій вона їм скоро буде конче необхідна). 

Якщо ми дійсно народ , який дозволить на місці , запланованому для пам’ятника героям Майдану, та вшанування воїнів АТО, увіковічнити таку особу, то маємо визнати, що ми не нація і не народ, а (істоти), і при встановленні такого пам’ятника, пропоную встановити під ним табличку, де викарбувати саму відому фразу Богдана Хмельницького -

«ТАК БУДЬМО НАВІКИ З РОСІЙСЬКИМ НАРОДОМ»

"Так будем же едины с народом русским навеки" 1654 рік

І це буде нагадуванням нам і усім про те, хто ми є…………..

Короткий екскурс у минуле допоможе розкрити поняття "реєстрове козацтво" й усвідомити роль цієї частини козацтва в історичній боротьбі українського народу за національне визволення. 
Реєстрове козацтво – частина українського козацтва, яка перебувала на державній військовій службі.

Rate this item
(0 votes)
Login to post comments

Лисянка.інфо в соц спільнотах

VK
ОК
FB

Go to top Яндекс.Метрика QWW.com.ua - Каталог украинских сайтов Рейтинг@Mail.ru