Реклама

banner

Вельбівець може стати головою обласної ради “на тиждень”

Черкаська “Батьківщина” оскаржила легітимність першої сесії Черкаської обласної ради і обрання її голови. Про це “Дзвону” повідомив депутат облради попереднього і нинішнього скликання Михайло Мушієк.

“У зв’язку із рішенням Київського апеляційного адміністративного суду щодо позову Галини Кучер, яке вступило в законну силу, у нас на даний момент немає зареєстрованого списку депутатів обласної ради, а відповідно, і сесія незаконна. Територіальна виборча комісія мала дочекатись завершення судових розглядів, а тоді проводити сесію. Тому ми оскаржили легітимність першої сесії, а відповідно і обрання голови обласної ради”, – пояснив Мушієк.

Нагадаємо, 23 листопада Київський апеляційний адміністративний суд визнав, що у підсумковому протоколі ТВК були допущені арифметичні порушення, що спотворили результати волевиявлення виборців. А саме, на одній із дільниць в 65-му виборчому окрузі Умані, де балотувалася Галина Кучер, в протоколі було допущено випадкову технічну помилку. Секретар комісії, яка заповняла протокол, просто змістила графу, у результаті чого “з’їхали” цифри. Тому протоколи, які має обласна виборча комісія, суттєво відрізняються від тих, які мають кандидати й політичні сили, а Кучер змістилася із 15 прохідного місця партії “Солідарності”, яке виборола насправді, на непрохідне. Тому суд зобов’язав обласну виборчу комісію скасувати постанови про затвердження списків депутатів по партіях і встановити справжні. Це означає, що необхідно проводити із врахуванням скарги Кучер нове встановлення результатів виборів, нову «першу» сесію, і обирати нового голову ради. Між тим комісія виконання рішення свідомо саботує.

Саме тому кілька депутатів-батьківщинівців останній тиждень щодня чергували у кабінеті голови обласної ради, щоб не допустити до роботи із скандалом обраного на сумнівній сесії висуванця “Солідарності” Олександра Вельбівця та запобігти іще більшим порушенням.

“Якщо наш позов буде задоволено, то ми повернемо роботу обласної ради в правове поле, знову “вперше” зберемось і оберемо легітимного голову обласної ради”, – додає Мушієк.

Цікаво, що Вельбівця у ці дні в обласній раді практично не було, бо він вирішував питання із своїм звільненням із посади голови Лисянської райдержадміністрації. До речі, правова колізія виникає ще й у зв’язку з цим, адже згідно із Законом про місцеве самоврядування голова обласної ради не має права суміщати свою посаду із будь-якою іншою роботою, навіть на громадських засадах. Тож Вельбівець, за логікою, не мав права приймати присягу і вести засідання сесії.

Утім, представники владної партії та високопосадовці ОДА за останні вибори стільки разів порушували закон, що одним більше, одним менше, – для них уже немає жодного значення. Чого варта тільки фальсифікація підсумків голосування, коли вони спробували переписати на користь провладної “Солідарності” та “Опозиційного блоку” майже 40 тисяч голосів виборців, укравши їх у Партії ветеранів Афганістану, “УКРОПу”, “Свободи”, Партії простих людей та “Відродження”, у наслідок чого дві перші сили взагалі не проходили в раду, хоч по факту виграли перегони. За це досі не покарано нікого ані із реальних виконавців, ані із замовників злочину. І є велика імовірність, що кримінальна справа, порушена міліцією за фактом фальсифікації, закінчиться, як і всі подібні кримінальні справи щодо виборів 2012 року, розгрому Мовного майдану, організації “тітушок” чи звірств луганського “Беркуту” у Черкасах, – тобто нічим…

Тетяна Воронцова

матеріал взято із "dzvin.org"

Rate this item
(0 votes)
Login to post comments

Who's online

На сайті 33 гостей та користувачі відсутні

Лисянка.інфо в соц спільнотах

VK
ОК
FB

Go to top Яндекс.Метрика QWW.com.ua - Каталог украинских сайтов Рейтинг@Mail.ru